Magyar Katolikus Lexikon > E > Egri Egyházmegyei Egyházművészeti Bizottság

Egri Egyházmegyei Egyházművészeti Bizottság, 1928. aug. 28.-1948?: Szmrecsányi Lajos érs. XI. Pius pápa 1925. IX. 1: kelt rendelete alapján  hívta életre. Elnökéül öccsét, Miklóst kérte föl. Tagjai Kriston Endre cpp., Wenczel Ede, Matuszka Mihály, Török Kálmán knk., Ficzel Antal hittanár, múzeumőr, aki az ~ jegyzője is lett. Tagja volt 1930: Wälder Gyula építész (†1944), Csányi Károly az Iparműv. Múz. ig-ja, Möller István műegy. tanár, 1944: Hevesy Sándor városi mérnök. - Az ~ tp-ok, kpnák, szobrok, oltárok, festmények új, ill. helyreállítási terveit bírálta el. 1936: az elnök javaslatára a várásatások és a várszegyh. föltárását tárgyalta, s kérte a VKM-tól a hatékony áll. támogatást.  Ki.P.

Egyházi Építészet 1994:10. (Kiss Péter: A mo-i egyh. műemlékvédelem tört-éhez.)